شنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱
گالری
نقشه سایت
معرفی سایت
ثبت نام در سایت
تماس با مدیر
پیشنهادات
پیوندها
تبلیغات در سایت
پذیرش سفارش 

 

محل قرارگیری بنر تبلیغاتی شما 60*468

خمیر فوندانت

گروه غذایی: کیکها - انواع خمیر تزئینی برای کیک
مدت زمان آماده شدن:سریع
ابزارهای مورد نیاز:گاز
دستور:فرنگی
مواد لازم:
ورق ژلاتین: 3 عدد
گلیسیرین خوراکی: یک و نیم قاشق غذاخوری
گلوکز: 1 قاشق غذاخوری
پودر قند: 600 گرم
آب: 63 میلی لیتر

 • خمیر فوندانت
ابتدا به روش بن ماري ورق ژلاتين را ذوب مي کنيم به صورتي که کاملا شفاف شود.به اين صورت ورق ژلاتين را زير آب سرد گرفته، تکان داده تا آب اضافه آن ريخته شود درون کاسه اي قرار داده . آب جوش را روي آن بريزيد و روي يک ظرف آب جوش قرارداده هم زده تا ذرات ژلاتين کاملا حل شود.گلوکز و گلیسیرین خوراکی را با يکديگر مخلوط کرده.به ژلاتين ذوب شده اضافه کرده کمي صبر کنيد تا حرارت آن کم شود. سپس آن را به پودر قند اضافه کنيد. و سريع خمير را ورز دهيد. هر چه بيشتر ورز دهيد خمير يکدست و نرمي به دست مي آيد.
خمير را به چند قسمت تقسيم کرده و رنگ مجاز خوراکي را به آن کم کم اضافه کرده و دوباره کاملا ورز دهید.

نکته
با گذشت زمان خميري که رنگي شده است کمي تيره تر خواهد شد اين نکته را مد نظر داشته باشيد و رنگ را زياد به خمير اضافه نکنيد.

نکته
در برخی از دستورات مقداری روغن جامد گیاهی در دستور وجود دارد که کیفیت بهتری به خمیر خواهد داد.

نکته
پودر قند الک شده و گلیسیرین خوراکی بيشتري در دسترس داشته باشيد. اگر خمير کمي چسبنده بود پودر قند را به آن اضافه کنيد. و اگر کمي خشک و سفت بود گلیسیرین خوراکی به آن اضافه کنيد آنقدر که خمير نرم و لطيفي به دست بيايد و به دست نچسبد.

نکته
خمیر را درون کیسه نایلونی قراردهید تا خشک نشود و هربار به اندازه مورد نیاز از خمیر بردارید این خمیر را می توانید به مدت چند ماه در یخچال نگهداری کنید اما بهتر است که این خمیر در محیط بیرون از یخچال نگهداری شود.

نکته
خمیر فوندانت جهت تزیین انواع کیک و مافین مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته
اگر ليوان مدرج در دسترس نبود از شيشه شير کودک هم مي توانيد استفاده کنيد.

نکته
توی دستور فوندانت گلیسیرین خوراکی استفاده می کنند اما من چون نداشتم از پارافین خوراکی استفاده کردم و به مشکلی برنخوردم.به نظرم یکم بیشتر مجبور شدم از پارافین خوراکی استفاده کنم.اما با گلیسیرین خوراکی خمیر بهتری درست می شود. حتما از گلسیرین خوراکی برای تهیه این خمیر استفاده کنید.

نکته
برای براق بودن خمیر، پس از آماده کردن شکل مورد و تزیین، روی آن را کمی مرطوب کنید.

نکته
گلیسیرین خوراکی را می توانید از لوازم قنادی فروشی ها تهیه کنید .


مرحله 1

 • خمیر فوندانت


مرحله 2

 • خمیر فوندانت


مرحله 3

 • خمیر فوندانت
ابتدا به روش بن ماري ورق ژلاتين را ذوب مي کنيم به صورتي که کاملا شفاف شود.به اين صورت ورق ژلاتين را زير آب سرد گرفته، تکان داده تا آب اضافه آن ريخته شود درون کاسه اي قرار داده . آب جوش را روي آن بريزيد

مرحله 4

 • خمیر فوندانت


مرحله 5

 • خمیر فوندانت
روي يک ظرف آب جوش قرارداده هم زده تا ذرات ژلاتين کاملا حل شود.و زلال شود.


مرحله 6

 • خمیر فوندانت
گلوکز و گلیسیرین خوراکی را با يکديگر مخلوط کرده.به ژلاتين ذوب شده اضافه کرده کمي صبر کنيد تا حرارت آن کم شود.


مرحله 7

 • خمیر فوندانت
سپس آن را به پودر قند اضافه کنيد.

مرحله 8

 • خمیر فوندانت
و سريع خمير را ورز دهيد. هر چه بيشتر ورز دهيد خمير يکدست و نرمي به دست مي آيد.

مرحله 9

 • خمیر فوندانت


مرحله 10

 • خمیر فوندانت
خمير را به چند قسمت تقسيم کرده و رنگ مجاز خوراکي را به آن کم کم اضافه کرده.ودوباره ورز دهید. سوالات و نظرات

رکسانا: مهدیه عزیز بازم سلام تو خمیرت رنگه مجازه خوراکی ام میخواد یا نه ممنون از راهنماییت وسایته زیبات.با تشکر رکسانابانوی آشپزخانه: عزیزم توی تمام دستورات از رنگ مجاز خوراکی استفاده شده. متشکرم
مامان مژگان: مهدیه جونم رفتم گلیسیرین خوراکی و گلوکز مایع خریدم می خوام خمیرفوندانت درست کنم می شه بگی به جای ورق ژلاتین چقدر پودر ژلاتین بریزم اگه جوابمو بدی ممنون می شم عزیزم ضمنا اگه تو مامی سایت هم بهم جواب بدی می خونمبانوی آشپزخانه: مامان مژگان عزیزم
یک قاشق سوپ خوری پودر ژلاتین برابر 3 ورق ژلاتین است.
مامان مژگان: خسته نباشید مهدیه جون بازم یه سوال دیگه این گلیسیرین خوراکی یک پنجم قاشق هست یا یک و نیم قاشق همینطور گلوکز ببخشید اذیت شدیبانوی آشپزخانه: ممنون عزیزم گلیسیرین یک و نیم قاشق غ هست.
گلوگز نصف ق غ

تهیه این خمیر خیلی آسان است اصلا نگران نباش مهم داشتن گلیسیرین و گلوکز است. بازم اگر سوالی داشتی بپرس.
مامان مژگان: خانم گل من بالاخره وقت کردم و این دستورت رو درست کردم البته فعلا خمیر رو درست کردم و گذاشتم یخچال تا هروقت خواستم کیک درست کنم رنگ کنم و ادامه بدم

ولی یه سوال - خمیرم با اینکه همه اندازه هایی که گفته بودی رو رعایت کردم ولی خیلی چسبنده بود و همش می چسبید واصلا نمی شد ورز داد منم به گفته خودت هی بهش پودر قند اضافه کردم .شاید بتونم به جرات بگم 10 قاشق پر پودر قند اضافه کردم.
اگر گل یا شکلی رو که می خوام برای روی کیک بذارم از قبل (مثلا یکی دوروز ) قبل درست کنم آیا خشک نمی شه و اینکه توی ظرف دربسته نگه دارم یا اینکه تو هوای آزاد باشه . ممنون
بانوی آشپزخانه: در مورد درست کردن خمیر . مشکل کم بودن پودر قند است. و ورز دادن آن.
در مورد اشکال هم اشکالی ندارد بسته به مدلی که می خواهید درست کنید می توانید گل هایی را از قبل آماده کنید و در ظرف دردار در یخچال نگهداری کنید و روز تزیین با کمی آب به رویه فوندانت کیک بچسبانید . مشکلی پیش نخواهد آمد. فقط باید احتیاط کنید چون کمی شکننده خواهد بود زود ترک برمی دارد موقع چسباندن هم به آرامی این کار را انجام دهید. اگر روکش کیکتون شکلات و یا گاناش بود با کمی شکلات آب شده می توانید اشکال را به کیک بچسبانید. موفق باشید بازهم اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم.
مامان مژگان: مهدیه جونم امروز گفتم یه ذره بردارم باهش گل درست کنم ببینم چطور شده ولی اصلا انسجام نداره همش از هم ولو می شه و چسبناک نشده و هیچ چی نمی تونم باهش درست کنم به نظرت چه کار کنم اگه قرار باشه برزیزم دور یه عالمه پودر قند حروم شده رفته فکر کنم بیشتر از نیم کیلوبانوی آشپزخانه: عزیزم
سعی کن زیاد ورز بدهی تا جایی هم که ممکنه پودر قند بهش اضافه کن . منم وقتی برای اولین بار درست کردم پودر قند خیلی کم آوردم خیلی بهش پودر قند اضافه کردم و قسمت مهمش هم ورز دادن است.توی دستتون یا روی یک تخته که کمی پودر قند پاشیده اید مثل خمیر نان مرتب ورز بدهید . ایراد کار کم بودن پودر قند است .
مامان مژگان: http://www.mamipic.com/share-CC1F_4D3EB57F.html

مهدیه جونم اینم گلهای فوندانتی قشنگ با دستور خوب شما

وقتی می خواستم خمیرم رو پهن کنم کمی نشاسته ذرت می پاشیدم خیلی خمیرم بهتر می شد و ادامه می دادم دستتون درد نکنه عالی شده
بانوی آشپزخانه: متشکرم. خوشحالم که مفید واقع شد. این نشاسته ذرت هم ایده خیلی خوبیه . ممنون .هم ارزانتره و هم از مقدار شیرینی، خمیر فوندانت کمتر می کنه .یک نکته دیگه اینکه بعد از تزیین یکم با آب مرطوب کنید گلهاتون براقتر می شود.
براتون آرزوی موفقیت و سلامتی می کنم عزیزم.
ژیلا جان: سلام مهدیه جونم، عیدت مبارک و ممنون از راهنمایی هایی که می کنی. سوال داشتم در مورد طرز تهیه هویچ های کوچولویی که برای تزیین کیک استفاده می شه و قابل خوردن هم هست. این نوع هویچ ها رو از پودر بادام درست نمی کنند. می خوام بدونم آیا این هویچ ها رو با استفاده از همین خمیر فوندات درست می کنند و یا یک خمیر دیگه؟ ممنون می شم اگر در این مورد توضیح دهید.بانوی آشپزخانه: سلام بر شما دوست عزیزم. سال نوی شما هم مبارک .
درمورد سوالتان :معمولا از خمیر مارزیپان و یا خمیر فوندانت استفاده می شود. خمیر مارزیپان طعم بادام را دارد و خمیر فوندانت مزه قند. البته خمیر مارزیپان خوراکی تر است. چون از پودر بادام تهیه می شود. من تا اونجائیکه می دونم با مارزیپان تهیه می شود.
موفق باشید.
ژیلا جان: مهدیه جان ، مرسی برای وقتی که گذاشتی و جواب سوالم رو دادی. می خواستم بدونم برای تهیه مارزیپان بهتره از زرده تخم مرغ استفاده بشه یا سفیده تخم مرغ؟بانوی آشپزخانه: خواهش می کنم عزیزم
خمیر مارزیپان معمولا از ترکیب پودر قند، پودر بادام پوست گرفته شده و سفید، سفیده تخم مرغ و اسانس بادام تلخ تهیه می شود. که بهتر است که پس از اینکه مواد خوب با هم مخلوط شدند، داخل چرخ گوشت ریخته و چند بار چرخ شود تا خمیر یکدستی بدست آید. من با زرده تخم مرغ تا بحال درست نکرده ام نمی دانم که کدام بهتر است.
موفق باشید.
نازی: سلام خسته نباشید .یه سوال داشتم میشه بگین به جای گلوگز یا گلیسیرین میشه از یه جیز دیگه استفاده کرد ؟چون من ایران نیستم نمی دونم اینجا میشه گلوگز پیدا کرد یانه؟بانوی آشپزخانه: سلام . متشکرم. برای تهیه خمیر خوراکی برای روکش کیک و شیرینی از مواد و دستور های دیگر هم می توان استفاده کرد. مثل استفاده از مارشمالوهای سفید که با مقدار خیلی کم آب به روش بن ماری ذوب می شود. سپس پودر قند را که چندین بار الک کرده اید کم کم به آن اضافه کرده و ورز می دهید. تا خمیر یکدستی بدست بیاید.
شقایق: سلام.
برای روکش کردن کیک میتونم از این خمیر استفاده کنم؟ اگر میتونم چطوری باید درز ها و لبه ها را لکه گیری یا نرم کنم؟
با تشکر.
بانوی آشپزخانه: با سلام
بله این خمیر مخصوص روکش کردن کیک است. اگر هنگام روکش کردن کمی شیار روی آن ایجاد شد می توان کمی اب قند غلیظ را با نوک انگشت روی اون قسمت کشید و سعی کنید که لبه ها را به هم نزدیک کنید. البته به دقت و حوصله زیادی نیاز دارد.
سارا:
مبینا: سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم از کجا میشه گلوکز مایع و گلیسیرین خوراکی خرید?بانوی آشپزخانه: سلام متشکرم. لوازم قنادی فروشی های معتبر
مهرناز: باسلام.عزیزم از اموزش تصویری وبسیار خوبت تشکر میکنم موفق باشیدبانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم . شاد و سلامت باشید
بی تا: سلام و خسته نباشید .ببخشید من میخواستم خمیر فوندانت درست کنم اما تو شهر ما هرجارو گشتم گلیسیرین خوراکی یا حتی ÷ارافین خوراکی ÷یدا نشد .نمیشه از ماده ی دیگه ای بجاش استفاده کرد ؟ لطفا فوری جواب بدید امروز تولد همسرمهبانوی آشپزخانه: با سلام متاسفانه مواد اصلی این خمیر گلوکز و گلیسیرین خوراکی است اما اگر به خمیر فوندانت کمی نیاز داشته باشید از مارشمالو سفید استفاده کنید کافیست به روش بن ماری حرارت غیرمستقیم گرم کنید پس از ذوب شدن تا اندازه ای که تبدیل به خمیر مناسبی شود پودر قند الک شده به آن اضافه کنید. شرکت شیبابا که پاستیل های خوراکی تهیه می کند این مارشمالو را البته من به رنگ صورتی دیده ام در بسته بندی های متوسط بفروش می رساند.
نازنين: با سلام و تشكر از اطلاعات مفيدي كه در اختيار ما قرار دادين.مي خواستم بپرسم به جاي خمير فوندانت ميشه از خمير مارزيپان براي روكش كردن كيك استفاده كرد يا حتما بايد خمير فوندانت باشه.
باز هم تشكر مي كنم
بانوی آشپزخانه: با سلام خمیر فوندانت خوش فرم تر و خوشمزه تر و ارزان تر از خمیر مارسیپان می باشد. خمیر فوندانت فرم جدیدتر روکش کیک می باشد. اگر خمیر مارزیپان در دسترس است می توانید استفاده کنید.
فاطمه: سلام.من هرچه گشتم گلیسیرین خوراکی پیدا نکردم .میشه روغن دیگه جاش استفاده کنم.لطفا جواب من سریع بدید اخه تولد پسرمه.بانوی آشپزخانه: با سلام گلیسیرین خوراکی بافت متفاوت و سبکی دارد و قابل مقایسه با روغن مایع نیست. من از روغن مایع استفاده نکرده ام برای همین نمی توانم جایگزینی برای شما داشته باشم.
عماد: با سلام من كلوكز يودرى دارم ايا با مايع فرق داره متشكرمبانوی آشپزخانه: با سلام
بله گلوکز مایع تقریبا شبیه عسل می باشد.
نیوشا: سلام
شرینی نان برنجی من موقعی که ورز دادم آنرا به روغن افتاد در صورتی که من از یک دوم روغن استفاده کردم البته من به جای روغن از مارگارین استفاده کردم
ممنون می شم من را راهنمایی کنید
بانوی آشپزخانه: با سلام
احتمالا خمیر را خیلی ورز داده اید اینبار مواد را دقیق وزن کنید و خیلی ورز ندهید تا به روغن بیافتد. موفق باشید
لیلا: با عرض سلام و خسته نباشید
برای باز کردن خمیر فوندانت جهت روکش کردن کیک چیکار باید کرد تا خمیر به میز کار نچسبه و ترک نخوره ممنون.
بانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم. از پودر قند یا نشاسته استفاده کنید متاسفانه این دستور کمی خشک است و برای اینکه ترک نخورد و پاره نشود مجبورید خمیر را خیلی نازک باز کنید.
مولود: سلام باتشکر یه سوال داشتم چرا باید رن گ اضاافه کنیم اگه بخایم از فوندانت سفید استفاده کنیم چی واینکه چرا بعد اضافه کردن رنگ دوباره باید ورز بدیمبانوی آشپزخانه: با سلام
درصورتیکه بخواهید فوندانت رنگی داشته باشید از رنگ استفاده می کنید. خوب وقتی قراره رنگ سفید تبدیل به رنگ دیگری بشود لازمست که چند قطره رنگ به خمیر بزنید و ورز دهید تا رنگ به خورد خمیر برود و یکدست شود لازمست که ورز داده شود.
فاطمه: ممنون از دستورالعملي كه داديبانوی آشپزخانه: متشکرم شاد باشید
شبنم: عالی بود ممنون
nastaran: سلام
من الان خمیر درست کردم اما هنوز چسبنده هست (خیلی کم)
من شکر رو آسیاب کردم داخل خمیر کمی دونه های پودر شده به دست میخوره
الان گذاشتمش یخچال
میتونم برای پوشش کیکم رنگش کنم و ازش استفاده کنم؟
بانوی آشپزخانه: سلام
اگر موقع کار باز چسبنده بود می توانید کمی پودر قند الک شده زمان ورز دادن و رنگ اضافه کردن به خمیر کم کم اضافه کنید. البته خیلی بهتر بود که پودر قند آسیاب شده را از فروشگاه های لوازم قنادی یا سوپری ها تهیه می کردید چون احتمالا کمی خمیر تان زبر خواهد شد.
nastaran64: سلام
من الان خمیر درست کردم اما هنوز خیلی کم چسبنده هست
گذاشتمش یخچال
من خودم شکر آسیاب کردم وقتی خمیر ورز میدم پودر شکر به دست میگیره (خیلی کم)
برای فردا میتونم رنگش کنم و روکش کیکم کنم؟
بانوی آشپزخانه: با سلام. مشکل از خوب آسیاب نشدن شکر است. بله هر زمان که بخواهید می توانید خمیر را رنگ کنید.
nastaran64: سلاااااااااااااااام
1دنیا تشکر
با اینکه خمیرم زبر شده بود اما رنگش کردم و برای روکش کیک شب یلدام ازش استفاده کردم
1کیک هندونه ای درست کردم
مرررررررررررررررسی
مامان آیسا: سلام خسته نباشید چند روز میتونم خمیر رو تو یخچال نگه دارمبانوی آشپزخانه: سلام متشکرم خمیر را داخل نایلون در یخچال تا چند ماه در فریزر تا یکسال میتوانید نگهدارید.
حمی شف: خیلی عالی دستتون درد نکنه موفق باشید
با اجازتون لینکتون کردم ..سایت بسیار خوبی دارید
بانوی آشپزخانه: متشکرم. موفق و سلامت باشید.
مرمر: ممنون از راهنمایی های خوبتون
راضی: سلام من هر چی مغازه هارو زیرو رو کردم گلیسرین و گلوکز پیدا نکردم بدون اینا هم میتونم روکش درست کنم یا نه؟بانوی آشپزخانه: با سلام.
از دستور دیگری که با مارشمالو سفید آماده می شود استفاده کنید. 250 گرم مارشمالو را با قدرت 600 وات به مدت 2 دقیقه در ماکروویو گرم کنید وسط کار یکبار دستگاه را خاموش کنید و کمی هم بزنید و دوباره در دستگاه قراردهید. بعد از 2 دقیقه اگر هنوز کاملا ذوب نشده بود بیشتر هم بزنید و به مدت 30 ثانیه با قدرت 600 وات در دستگاه قراردهید. پس از یکدست شدن و روان شدن ماده پودر شکر که کاملا آسیاب و الک شده است را کم کم به آن اضافه کنید تا خمیر شود و ورز دهید تا زمانی که چسبناک نباشد. خمیر آماده استفاده و رنگ شدن است. البته اگر رنگ را قبل از اضافه کردن پودر قند بریزید نیاز به ورز بیشتر ندارد. اما در اینصورت فقط یک رنگ خواهید داشت.
Nasrin ma.: Salam man be hame dostan pishnadad mikoam ke be jay gilisirin as kare Narm shode estefade kokand .haman karborde gilisirin ra Darad. Movafagh bashiid
سمیرا: سلام گلوکز مایع خریدم روش حالت شکرک داره چکارش کنمبانوی آشپزخانه: با سلام گلوکز نباید حالت شکری داشته باشد. ظرف آن را عوض کنید و اگر امکان پذیر است شکرک ها را جدا کنید.
فريبا: ممنون عزيزي از بابت همه چيز
آرزو: سلام مهدیه جون دست شما درد نکنه از سایت خوبه شما چون من وارد هر سایتی که شدم دقیق تر و رسا تر از سایت شما ندیدم واقعا خسته نباشید.بانوی آشپزخانه: سلام عزیزم متشکرم از شما و خوشحالم که مطالب مفید بوده است. شاد و سلامت باشید.
نگین: سلام خسته نباشید .من عاشق شیرینی پزی هستم راستی این فوندانت رو چطور به کیک بچسبونیم که جدا نشهبانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم. پس از روکش کردن کیک با خامه یا بهتر از آن کرم کره ای فوندانت را روی کیک قراردهید فوندانت به تنهایی و بدون کرم به کیک نمی چسبند.
حمید: سلام با تشکر از سایت خوبتون . می خواستم به کاربرها بگید گلیسیرین خوراکی رو می تونند از داروخانه ها هم تهیه کنند .بانوی آشپزخانه: با سلام از پیامتون متشکرم موفق باشید
شيوا: Babate etelaatetun khastam tashakor konam. Y soal dashtam. Vghti rang b khamir ezafe mikonam khamir chasbande mishe va pudre ghand ezafe mikonam k chasbandegish az beyn bere ma rangesh keder mishe va baz rang mizanam baz. Pudr mizanam, baraye in moshkel chikar konam. Mercبانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم. شما مقدار پودر قند و رنگ را هر بار زیاد می زنید کم کم اضافه کنید اگر کمی هم چسبنده بود کمی که خمیر بماند چسبندگی اش کمتر خواهد شد. زمانی هم که رنگ را اضافه کردید ورز دهید تا رنگ بخورد خمیر برود پس از رنگ آمیزی و استراحت خمیر، رنگ آن کمی تیره تر از قبل به نظر خواهد آمد
محبوبه: سلام ممنون از دستور خوب وكاملتون.منظور از كرم كره اي جيه ؟ اكر زيرش خامه بزنم جقدر روكش خامه بزنم كافيه؟مرسيبانوی آشپزخانه: با سلام. متشکرم. دستور کرم کره ای در بخش انواع کرم قراردارد. برای روکش و تزیین کیک ها و کاپ کیکها بکار برده می شود. اگر از خامه استفاده می کنید کافیست یک لایه نازک روی کیک بکشید.
sara: خيلي ممنون از شما ميخواستم بدونم قبل از اينكه خمير فوندانت رو روي كيك بكشيم بايد روي كيك را خامه زد يا كرم كره اي زد ؟ ممنونبانوی آشپزخانه: متشکرم. هر دو را می توانید استفاده کنید اما کرم کره ای بهتر است.
زهرا: سلام . تو خمیر فوندانت از روغن هم استفاده میکنند یا نه. یه جایی خوندم ۵۰گرم اصافه کردندبانوی آشپزخانه: با سلام بله روغن بافت بهتری به خمیر خواهد داد اما لازمست مقدار گلوکز را کمی بیشتر بریزید
فرشته: سلام.ببخشید این مارشمالو رو از کجا میشه تهیه کرد؟بانوی آشپزخانه: با سلام از لوازم قنادی ها و سوپرمارکتها می توانید تهیه کنید.
هدی: عزیزم اندازه های موادلازم روبهم میگیبانوی آشپزخانه: دوست عزیز اندازه ها در دستور نوشته شده است.
ساحل: سلام خداییش وبتون عاله من هیچ کجا به رسایی شما ندیدم توضیح بدین میخوام خمیر فوندانت درست کنم اما خیلی میترسم مثل کارای دیگم جالب از آب در نیاد اما من ناامید نمیشم خدا با ماست خسته نباشی و موفق باشیدبانوی آشپزخانه: سلام مشکرم. آماده کردن فوندانت خیلی راحت است تنها قسمت سختش ورز دادن آن است مطمئن باشید اگر مواد را به اندازه دقیق آماده کنید مشکلی پیش نمی آید. موفق باشید
مزگان: سلام خسته نباشید عزیزم من امروزبه جمع شماپیوستم مهدیه خانم لطف کنیدطرزتهیه خمیرمارسپیان روتوضیح بدین ممنونم
معصومه: سلام
يه سوال؛گلوکزمايع ازکجاتهيه کنم داروخانه ياعطارى ياکجا؟
بانوی آشپزخانه: با سلام
از لوازم قنادی فروشی ها می توانید تهیه کنید.
معصومه: تشکر*
رفتم قنادى گلوکززيادبودفقط اندازه5قاشق غذاخورى ميخواسم,قيمتش 7هزارتومن بوداگه بمونه ديگه به دردم نميخوره
طرزتهيه لوازم گلوکزمايع ميدونى بهم بگى شايدراحل مناسبى باشه!
بانوی آشپزخانه: با سلام
متاسفانه در ظرف های بزرگ بفروش می رسند البته خیلی گران نیست. این گلوکز به صورت صنعتی آماده می شود.
هدیه: سلام ممنون از راهنماییتون .نمیدونم چرا از بوش خوشم نمیاد اولین بار بود درست میکردم ولی حس میکنم خوشمزه نیست میترسم تو کیک بکشم بدمزه باشه من یه مقداری هم توش روغن قتادی زدم.میخواستم ببینم که برای همه این شکلیه؟؟؟؟؟؟؟؟بانوی آشپزخانه: سلام کلا فوندانت خیلی خوشمزه نیست اما خیلی هم بد نیست خود فوندانت خورده نمیشود ببرای کاور بیشتر استفاده میشود کار با فوندانت خوب است یکبار امتحان کنید .
هانی: سلام عزیزم چطور میشه دو تا خمیر فوندانتو بهم چسبوند؟بانوی آشپزخانه: با سلام
بهترین گزینه کرم رویال (دستور در سایت موجود است)بعنوان چسب استفاده شود.
مامان پويا: سلام من خمير فونداناو با پودر شکر درس کردم کلي ورز دادم ولي خيلي چسبناکه کلي پودر قند اضافش کردم ولي بازم به دست ميچسبه بايد چيکارکنم؟:-( سواب بعديم اينکه با اينکه پودر شکرو الک کردم ولي موقع ورز دادن دونه هاي شکر زير دست حس ميشه چيکار کنم ميشه ازش استفاده کرد؟بانوی آشپزخانه: با سلام
متاسفانه هر چقدر پودر شکر را آسیاب کنید باز خوب آسیاب نمی شود بهتر است که پودر شکر را از لوازم قنادی ها تهیه کنید که با دستگاه آن را خوب پودر می کنند. تا زمانی به خمیر پودر قند اضافه کنید که دیگر چسبناک نباشد. اگر باز نیاز دارد اضافه کنید. بهتر است از این خمیر برای گل و ... استفاده کنید برای روکش کیک به خاطر پودر قندی که خیلی نرم نیست مناسب نیست.
مامان پويا: ممنون از اينکه به سوالم جواب دادين من اون فوندانتي که گفتم کمي زبر شده بود الان بعد يه روز از يخچال برداشتم خيلي سفته ايا ورز بدم درس ميشه؟بانوی آشپزخانه: خواهش می کنم بهتر است فوندانت بیرون از یخچال نگهداری شود اگر خیلی سفت است با قدرت ماکروویو 600 حدود 15 تا 30 ثانیه بسته به مقدار آن در دستگاه قراردهید. و یا اینکه با دست دوباره خوب ورز دهید کم کم گلیسیرین اضافه کنید و خوب ورز دهید نرم می شود
shirin: ممنمونم کیک خوبی شد همچنین فون دانت خوبی
ماهان: باسلام میشود به جای پودر قند از قند بادام استفاده کنم ؟بانوی آشپزخانه: با سلام پودر بادام خیلی نرم نیست. برای خمیر مارزیپان دستور جداگانه ای وجود دارد.
راهله: سلام
ممنون از دستور خمیر فوندانت. یهسوال دارم اینکه قبل از استفاده از خمیر به عنوان روکش کیک باید روی کیک رو خامه بکشم ؟
بانوی آشپزخانه: با سلام
بله با خامه یا انواع کرم های مخصوص روکش
زهرا: سلام ، مرسی از راهنماییتون . من خمیر فوندانت درست کردم خیلی سفت شده و تیکه تیکه میشه اصلا قابل پهن کردن نیست اگه میشه بگید چیکارش کنم ؟بانوی آشپزخانه: مقدار پودر قند زیاد است کم کم پارافین اضافه کنید تا خمیر نرم شود
ایدا: باسلام وخداقوتی خدمت شما مهدیه جون.میخاستم بدونم اگه باخمیر فوندانت گل یا شکل خاصی درست کنیم میتونیم تو فضای آزاد مدتها نگه داریم؟
sepid: سلام ببخشید من هرچی گشتم گلیسیرین خوراکی پیدا نکردم .از چیز دیگری برای جایگزین آن میشه استفاده کرد ؟ یا راه حلی دیگه داره ؟ سریع تر جواب بدین ممنون میشم از لطفتونبانوی آشپزخانه: با سلام. می توانید از فروشگاههای اینترنتی لوازم قنادی خرید کنید. نهایت از پارافین خوراکی استفاده کنید. اما بهتر است خورده نشود.
مژگان داودی: از شما خیلی متشکرم .میخواستم بپرسم که خمیر را مستقیم روی کیک میذاریم یا باید اول خامه بزنیم بعد خمیر بذاریم؟بانوی آشپزخانه: خواهش میکنم. بهتر است یک لایه خامه یا انواع کرم کره ای روی کیک باشد تا سطح کیک صااف و فوندانت به کیک بچسبد
سایان عبدالهی: سلام به غیراز فروشگاه های اینترنتی ازکجا گلیسیرین خوراکی وشربت گلوکز بخرم ممنونبانوی آشپزخانه: سلام لولزم قنادی فروشیها و عطاری
اكرم: ممنون خوب بود
الهه: سلام من خمیرفوندانت درست کردم ولی کمی خشک شده ووقتی با وردنه خمیر صاف می کنم به وردنه میچسبه چکار کنم ؟بانوی آشپزخانه: سلام اگر خشک است کمی گلیسیرین اضافه کنید و ورز دهید زمان کاتر زدن روی پودر قند نرم خمیر را باز کنید تا به وردنه نچسبد
الهام دانش: آیابه جای ژلاتین میشودازچیزدیگری استفاده کرد؟یااصلأاستفاده نکرد؟لطفأزودجواب بدیدبانوی آشپزخانه: خیر ژلاتین لازم است
علی: سلام تشکر اززحمات مفیدتون کارتون درسته
عاطفه: سلام عزیزم من از این خمیرای فوندات سطلی آماده گرفتم لازمه چیز دیگه ی بهش اضافه کنم تا چند وقت در فریزر میشه نگه داری کردبانوی آشپزخانه: سلام اگر خمیر فوندانت باشد چیزی نیاز ندارد اگر به صورت فله ای است که کلا 6 ماه بیرون از یخچال می توانید نگهداری کنید. اگر بسته بندی خارجی است به دستورالعمل و تاریخ تولید و انقضای آن توجه کنید در فریزر نهایت یکسال
بهی: چه مدت میشه این خمیر نگه داری کرد ؟باید تو فریزر نگه داری بشه یا یخچال؟بانوی آشپزخانه: بهترین زمان مصرف این خمیر 6 ماه خارج از یخچال است. و بهتر است بیرون از یخچال نگهداری شود
نگین: سلام دوست عزیز من همه وسایل رو تهیه کردم ولی نمیدونم رنگ خوراکی رو باید از کجا تهیه کنم لطفا زود تر جواب بده ممنون از سایت خوبتون خدانگهدار
اگر در لاین هستید آدرستان رابدهید تا انجا راحت تر از شما و تجربیاتتان استفاده کنم
بانوی آشپزخانه: با سلام
لوازم قنادی فروشی ها می توانید تهیه کنید
سپیده: سلام.آیا گلوکز همان بادکا است؟بانوی آشپزخانه: سلام بله یکی است
هانيه: سلام ممنون از دستور خوبتون . سؤالم اينه كه اگه از روز قبل كيك و روكش فوندانت كنيم و داخل يخچال قرار بديم كيك و فوندانت خشك نميشه؟ ميشه يه اطلاعات كلي در اين زمينه بهم بديد؟؟؟؟؟بانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم. خیر کیک خشک نمی شود و مشکلی نیست می توانید کیک را زودتر آماده کنید
سميرا: سلام كرن سيروپ بهتره واسه فوندانت يا گلوكز؟من تو يه فيلم اموزشي خارجي ديدم كه از كرن سيروپ استفاده كرد.ممنونبانوی آشپزخانه: با سلام با هر دو امکان پذیر است
مهشید: سلام و ممنون بابت آموزش خوبتون.
من خمیرفوندانت درست کردم و یه شب هم بهش استراحت دادم ولی الان خمیر خیلی سفت شده دیشب هم یکمی سفت بود ولی الان بیشتر شده لطفا راهنماییم کنین که جیکارکنم واسه امشب لازم دارم . ممنونم
بانوی آشپزخانه: با سلام
کم کم از خمیر بردارید چند قطره گلیسیرین خوراکی به آن اضافه کنید و ورز دهید مقدار پودر قند را کم کم به مواد ولرم باید اضافه می کردید همین که فرم خمیری شد دیگر به پودر قند نیازی نیست. بعد از استراحت هم اون حالت چسبندگی اش کم کم از بین می رود
نیل: سلام ممنون از دستور خمیر . این دستور البته اگه خوب در بیاد ، میتونه کمک خیلی بزرگی باشه . من واسه سالگرد عروسیم درست میکنم امیدوارم خرابکاری نشه . پاینده باشی.بانوی آشپزخانه: با سلام متشکرم موفق باشید
تارا: سلام
من فندانت و اماده خريدم روش يه پلاستيك كوچيك داره كه روغنشه اما من اصلا نميدونم چطوري بايد ازش استفاده كنم ميشه راهنماييم كنيد؟؟؟
بانوی آشپزخانه: سلام خمیر را قبل از استفاده کمی ورز دهید اون نایلون احتمالا کمی گلیسیرین آغشته شده تا خمیر خشک نشود و به راحتی بتوانید جدا کنید
ماریا: سلام عزیزم میشه یه روز قبل کیک رو آماده کردپبا فوندانت تزیین کرد مشکلی پیش نمیاد ،سوال دیگم اینه که فوندانت با مارشمالو بهتره یا با ژلاتین وگلیسیرین گلوکز؟؟؟؟؟بانوی آشپزخانه: سلام بله مخصوصا اگر با کرم کره ای لایه های کیک را روی هم قرار دهید چون کار با فوندانت وقت گیر است بهتر است کیک را یکروز زودتر آماده کنید با مارشمالو کمی حالت لاستیکی پیدا میکند و در عین حال خیلی صاف و براق است انعطاف کمتری نسبت به فوندانت دارد بستگی به نوع استفاده شما دارد
حمیرا: سلام و روزتون بخیر.
مهدیه عزیز تشکر از اینهمه صبوری که دارید و پاسخگوی سوالات هستید. میخواستم بدونم بعد از تهیه خمیر فوندانت حالا چطوری اون و برای کیک آماده شدم کاور کنم. که صاف و شکیل در بیاد.
بانوی آشپزخانه: سلام روز شما هم بخیر بستگی به تمرین و حوصله شما دارد و اینکه قبل از انجام کار طرح کلی و جزییات را مد نظر داشته باشید تا کارتون تمیز در بیاد
حمیرا: مجددا مزاحم شدم و سوال دیگه ای دارم. من کیک شکلاتی (کیک بی بی) رو اماده کردم. 1. وقتی میخوام بین لایه ها خامه بزنم مقدارش و نمیدونم چقدر باید زد؟! در نتیجه یک لایه خییییلی باریک خامه دارم که به خورد کیک رفته و مثل بیرون نمیشه.
2. کیک بی بی بافت بسیار سبک و پوکی داره. ولی کیک من پس از اتمام کار سنگین و فشرده بود.چرا؟!
ممنون میشم جوابمو بدین.
بانوی آشپزخانه: بستگی به دستورتون و در نظر گرفتن تمام نکته ها برای پخت کیک دارد از جمله گرمای فر اندازه قالب و ... پس پخت کیک هر لایه کیک را با کمی آب آناناس. مرطوب کنید بعد حدودیک تا دو سانت خامه را یک اندازه روی کیک بمالید. و لایه بعدی را خیلی فشار ندهید
حمیرا: مهدیه جان سلام.
امروز داشتم تی تاب (با دستور 8 تخم مرغی) با قالب مستطیلی درست میکردم. مواد کیک و در سه ظرف یکسان ریختم برای سه لایه ..... لایه اول که پخت لایه پودر کاکایو و پودرقند مخلوط و که ریختم گریل و زدم و روبروی فر نشستم که نسوزه.. اول هیچ اتفاقی نیفتاد یهو دیدم پودر کاکایو داره خشک و سیاه میشه سریع خارجش کردم و از بی تجربگی ریختم دور. اونوقت بقیه موادم رو ریختم تو قالب مربع متوسط که بپزه... خیییییییلی سنگین و خمیر شد... لایه ها را مثل تی تاب بریدم و توش سس شکلات زدم.. تما احساس میکنم خمیره.. اشتباهم از قالب بوده؟؟؟؟؟
و آیا در حالت اول عیبی نداشت که مخلوط پودر کاکایو و پودرقند کاراملی نشده، لایه دوم و میریختم؟؟
اگه لایه دوم مواد کیک و میرختم اون پود خودبخود آب میشد یا نه؟؟
خییییییییییلی ناراحتم
من قالب مناسب با دستور کیک و زیاد تشخیص نمیدم 😭😭راهنمایی م میکنی از کجا بفهمم قالبم مناسب کیکم هست که خمیر نشه؟؟؟
بانوی آشپزخانه: سلام عزیزم حرارت فر زیاد بوده که زود پودر کاکایو تغییر رنگ داده همینقدر که شکر ذوب شود کافیست مقاله نکات مهم و مفید در پخت کیک در سایت موجود است مطالعه کنید امیدوارم مشکلتون را پیدا کنید قالب کیک نباید خیلی بزرگ یا کوچک باشد 2/3از مواد در قالب بریزید مناسب است کیک خمیر و خشک نمیشود
nazi: خمیرفوندانتو از کجا میتونیم بخریم؟بانوی آشپزخانه: لوازم قنادی فروشی ها
هاله غفاری: سلام میخواستم بپرسم که اگر قدری آرد به خمیر اضافه کنیم
در ترکیب وطعم وکیفیت خمیر تغییر ایجاد میشه ممنون
بانوی آشپزخانه: سلام آرد گندم نباید اضافه کنید هم مزه و هم بافتش تغییر میکند
نسترن: سلام شما اموزش شیرینی تر و دسر دارین؟؟بانوی آشپزخانه: سلام آموزش دسر قبلا داشتم اما در آینده نزدیک خواهم داشت
مرضیه: سلام من گلوکز ندارم جایگزینی نداره؟؟؟
ممنونم میشم اگه راهنماییم کنید...
بانوی آشپزخانه: سلام گلوکز جز اصلی دستور است
یکتا: سلام عزیزم
من امروز این سایت رو پیدا کردم.از مطالعه سایتتون لذت بردم.
من خمیر فوندانت با مارشمالودرست کردم.150گرم مارشمالو و700گرم پودر قند مصرف شد البته مارشمالو رو هم خودم درست کردم.
الان خمیرم خوبه و نمیچسبه ولی پهن که میکنم میخوام بردارمش از هم جدا میشه یعنی مقاومت نداره و کش نمیاد..چیکارش کنم .لطفا الان جواب بدین واسه امشب لازم دارم. ممنون عزیزم
بانوی آشپزخانه: سلام راهی به نظرم نمیرسد کش خمیر به مقدار ژلاتین و گلوکز آن است
مسیح: میتوانم به جای ژلاتین از ژله رنگی استفاده کنم ؟بانوی آشپزخانه: خیر
مهیاس: س ببخشید از کجا گلوکز و گیلیسیرین تهیه کنیم؟بانوی آشپزخانه: سلام از لوازم قنادی فروشی ها
رومینا: ببخشید بجای گلیسیرین میشه از چیز دیگری استفاده کرد وب جای ورق ژلاتین میشه از پودرش استفاده کردبانوی آشپزخانه: خیر امکان پذیر نیست
مائده: سلام.ببخشید پودر ژلاتینو چه جوری باید استفاده کرد؟بانوی آشپزخانه: سلام در قسمت دسر مقاله ذوب کردن ژلاتین را مطالعه بفرمایید
نگین: سلام من خمیر فندانت خارجی به صورت آماده خریدم. ولی نمیدونم چه مقدار از خمیر بودچرا مقدار گلیسرین و گلوکز استفاده کنم؟بانوی آشپزخانه: سلام خمیر را آماده خریدید دیگر نیازی به مواد ندارد میتوانید روی پودر قند یا نشاسته خمیر را باز کنید
ریحانه: سلام.من خمیر فوندانت اماده خریدم اما ی مقدار سفت هست باید چکار کنم میترسم موقع کار ترک بخورهبانوی آشپزخانه: سلام
به اندازه مورد نیاز از خمیر جدا کنید بقیه خمیر را کامل بپوشانید تا خشک نشود سپس خمیر را با دست ورز دهید اگر باز سفت و غیر قابل انعطاف بود کمی گلیسیرین خوراکی قطره قطره به خمیر اضافه کنید و دوباره ورز دهید
اگر خیلی شل شد کمی پودر نشاسته ذرت یا پودر قند الک شده کم کم به خمیر اضافه کنید
مریم: سلام. خسته نباشید. ببخشید میخواستم بدونم خمیر فوندانت که طی 3-4 روز میخوام استفاده کنم تو یخچال نگهداری کنم یا در دمای اتاق؟بانوی آشپزخانه: سلام متشکرم
در محیط آشپزخانه تا 6 ماه هم میتونید نگهداری کنید فقط کامل کاور کنید تا هوا نفوذ نکند خشک و سفت شود
راحله: سلام ممنون بخاطرآموزش خوب وعالیتون من اولین بارم میخوام درست کنم میخواستم بپرسم اگه توهمین دستورهمون اول یه مقدارنشاسته ذرت اضافه کنیم چطورمیشه اخه توبعضی دستورانشاسته ذرت هم اومده ممنون میشم جوابموبدینبانوی آشپزخانه: سلام
متشکرم
بعضی از دستورها که گلوکز و ثعلب داره خیلی کش میان میتونید رو پودر ذرت بازش کنید اما این دستور پودر ذرت خیلی خشکش میکنه طعمش هم عوض میشه
میتونید کمی با پودر نشاسته ذرت ورز بدید اما زیاد نه
مهلا: سلام خدمت شما خسته نباشین. من این خمیر رو امشب درست کردم ولی با دستوری متفاوت نسبت به شما. من تو این خمیر نصف لیوان گلوکوز ریختم و کمی بیشتر از 1 کیلو پودر شکر و 30 گرم کره. خمیری که الان دارم خیلی چسبناک و سفت هست طوری که دستم درد گرفت تا ورز دادم.البته پودر شکر رو الک کردم ولی حس میکنم هنوز دونه درشت داره. حالا شما بگین با این خمیر چیکار کنم که درست بشه؟بانوی آشپزخانه: سلام تنها می توانید با گلیسیرین ورز دهید شاید نرم شود
طبق دستور باید درست کنید. ژلاتین و گلیسیرین به خمیر اضافه کرده اید.
برای فوندانت حتما شکر دانه ریز باید استفاده شود از لوازم قنادی ها می توانید تهیه کنید
پودر قند خارجی کمی گران است اما فوندانت بهتر و نرم تری می دهد.
مائده: سلام خسته نباشين ,ببخشيد من فوندانت با مارشمالو درست کردم ,يکم انکار پودر قنداش مشهوده ونگران اينم که ترک بخوره موقع کار که احتمالش زياده من هم ميتونم واسه نرم شدن خميرم از گليسيرين استفاده کنم؟بانوی آشپزخانه: سلام بله می توانید کمی گلیسیرین به خمیر اضافه کنید و خمیر را روی کمی پودر نشاسته ذرت باز کنید دیگه پودر قند اضافه نکنید.
مريم: سلام ممنون از اطلاعاتي كه مي گذاريد ببخشيد براي روكش كردن كيك با فوندانت خمير مي شكنه بايد چه كرد و آيا پودر گام خوب است من به خميرم آرد گندم اضافه كردم مزش همون مزه ي قند مي دهولي همچنان به دست كمي مي چسبه و منسجم نيست چه كنمبانوی آشپزخانه: سلام احتمالا خیلی نازک باز کردید و اینکه نباید زیاد با خمیر بازی کرد به اندازه که ورز دادید سریع روی کیک بکشید
به خمیر اصلا آرد و .. اضافه نکنید . خراب می شود. نهایت با کمی پودر نشاسته ذرت
پودر گام پیست باید دستورش را داشته باشید
mahtab: Mikhastam bedonam khamir fondant ta chan vaght to yakhchal mishe negah dasht?بانوی آشپزخانه: بهتر است خمير فاندنت در محيط بيرون از يخچال قراربگيرد اما در چند لايه نايلون معمولا بين 6 تا 8 ماه مي توانيد نگهداريد
لیلا: سلام خانم هنرمند. تشکر از شما که هنرتون در اختیار بقیه میزارین و با دقت به سوال های دیگران پاسخ میدید . براتون بهترین ها را آرزو میکنم. لیلا علیشاهیبانوی آشپزخانه: سلام متشكرم منم همين آرزو را براي شما خواهانم
لیدا: سلام اگه مایکروفرنداشتیم برای مارشمالو بایدچیکارکنیم ؟ممنونبانوی آشپزخانه: سلام به صورت غیر مستقیم روی بخار آب جوش
یونس: سلام خسته نباشی به جای گیلییسرین از چه ماده دیگری نیز می توان استفاده کرد سید یونسبانوی آشپزخانه: جایگزین ندارد
زینب: سلام ببخشید میخواستم بدونم وقتی روی کیک رو کاملا با فوندانت پوشوندیم.حالا میخوایم مثلا یه گل که با فوندانت درست شده رو کیک بچسبونیم چطوری این کارو میکنیم از چه ماده ای استفاده میکنیم که اون گل محکم وایسه او نیوفته؟بانوی آشپزخانه: بهترین و در دسترس ترین آب هست بعد آب قند یا کمی کرم رویال
چسب فوندانت هم هست بی رنگ و محکم هست
پودر تایلوس یا تایلوز هم می توانید استفاده کنید

بهترین و محکم ترین تایلوس یا چسب فوندانت هست
Azi: سلام.
سوالی که داشتم این هست که،من واسه مراسمی کیک بزرگی از قنادی تهیه کردیم،و مقدار زیادی فوندانت روی کیک کشیده شده،میشه مقداری از این فوندانتش رو نگه دارم واسه تزیین کاپ کیک بعدا استفاده کنم یا خراب میشه ؟ ممنون
بانوی آشپزخانه: سلام
خیر از لحاظ بهداشت و سلامتی بهتره اینکار و نکنید
سارا: سلام
می خواستم از خمیر فوندانت برای تزیین بسکوئیت استفاده کنم. تا چه مدت بسکوئیت تزیین شده رو میتونم تو فضای باز نگهداری کنم و خراب نشه؟
بانوی آشپزخانه: پس از آماده سازی در نایلون قرارداده شود یک روز در دمای محیط بمونه فوندانت کمی رطوبتش را از دست بدهد تا نرمی اش کمی از بین برود سپس سلفون یا نایلون بپوشانید. بیسکویت تا چند سال میتونید برای یادگاری نگه دارید اما اگر قصد مصرف دارید در دستور بیسکویت از کره استفاده شده نهایت تا یکماه در دمای محیط میتوانید نگهداری کنید
هلنا: سلام ممنون برای راهنمایی هات
شبنم: سلام. من خمیرو درست کردم اما تو یه دستوری دیدم که نوشته میشه از بادکا یا شیره ذرت هم استفاده کرد. من بادکا داشتم و ریختم. میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد وقتی میخوام خمیرمو باز کنم؟کشش لازم رو بهش میده بادکا یا فقط گلوکز این کارو میکنهبانوی آشپزخانه: بادكا همان گلوكز هست
مريم نعمتي: با سلام
من خمير فوندانت اماده ميخرم و براي روكش كيكهام استفاده ميكنم
از نظر زيبايي عالي ميشن
اما از نظر طعم واقعا قابل مصرف نيستن، يعني موقع خوردن همه روكش فوندانت رو كنار ميزنن
بانوی آشپزخانه: سلام فوندانت خمير تزييني كه به كمك اون طرح هاي زياد و خاصي را مي توانيم درست كنيم. بهتر هم هست كه خورده نشود
مريم نعمتي: ايا ميشه كاري كرد كه طعم فوندانت اماده طوري بشه كه قابل خوردن باشه؟؟؟؟بانوی آشپزخانه: معمولا به فوندانت اسانس مي توان اضافه كرد. فوندانت هاي خارجي مثل مارك ويزيون اصل خوشمزه است
مريم: با عرض سلام
لطفا سوال من رو هم جواب بدين
ميخواستم بدونم راهي براي خوش طعم كردن فوندانت اماده هست؟؟
طعمش اصلا دلنشين نيست
همه فوندانت كيك رو ميزنن كنار ، و زيرش رو ميخورن
در صورتي كه بعضي از كيك هاي اماده بيرون كه با فوندانت روكش شده، فوندانتش قابل خوردن هست و بد طعم نيست
من براي كيك هاي خودم از خمير فوندانت اماده كه از قنادي تهيه ميكنم، استفاده ميكنم
ممنون ميشم راهنماييم كنيد
بانوی آشپزخانه: خمير فوندانت معمولا خورده نمي شود جهت تزين ازش استفاده مي شود اگر دوست داريد اسراف نشود و حتما كل كيك خورده شود بايد از تزيينات خامه اي و كرم كره اي استفاده كنيد
تنها با افزودن كمي اسانس مي توانيد كمي تغيير در طعم فوندانت بدهيد ولي كلا خوشمزه نيست مگر اينكه مارك خوب مثل ويزيون و ويلتون اصل بتونيد گير بياريد
فاطمه: به جای ژلاتین میشه چیز دیگه ای اضافه کردبانوی آشپزخانه: خير
سحر: سلام دوست عزیز لطف میکنید راهنماییم کنید میخوام یه کیک برای روزمعلم با ابعاد ۳۵*۴۰درست کنم حالا دوتا سوال دارم اول اینکه باخمیر فوندانت کاورکنم وطعم فوندانت قابل تحمل هست ودوم اینکه بخوام کامل خامه کشی کنم چقدرخامه نیازدارم ممنون میشم جوابم رو بدیدبانوی آشپزخانه: سلام
فوندانت خمیری است که به کمک آن می توانید خیلی از کارهایی که با خامه امکان پذیر نیست با فوندانت به راحتی کار کنید البته نیاز به تمرین و داشتن ایده هست
فوندانت خوراکی است اما بهتر است که خورده نشود چون زیاد ورز داده می شود و دستمالی می شود و زیاد هم نمی توان خورد یک لایه بسیار شیرین قندی است که مسلما نسبت به مزه خامه خوب خامه خیلی خیلی خوشمزه تر است
بسته به تزیین خامه ای بین 2/5 تا 3/5 کیلو خامه نیاز دارد
الهام: بابا ازکجا گلوکز گیر بیارم از کجا باید تهیه کنمبانوی آشپزخانه: لوازم قنادی ها و بعضی از عطاری ها
مونیکا: ببخشید این خمیر ویزیون و ویلتون را از کجا میشه تهیه کردبانوی آشپزخانه: لوازم قنادی فروشی ها
سارا جون: لطفا جواب منو سریع بدین میخوام کیک تولد دخترم درست کنم
وقتی کیک را با خمیر فوندانت روکش کنم خمیر سفت میشه چکار کنم روکش سفت نشه وقابل برش باشه ومرطوب باقی بمونه تشکر
بانوی آشپزخانه: فوندانت شما سریع خشک می شود بهتر این است بعد از روکش در یخچال بزارید تا کمی مرطوب بماند البته نوع فوندانت هم مهم هست فوندانت های آماده کارخانه ای خیلی زمان می برد تا خشک شود
الناز: واسه ی کیک 6تخم مرغی ساده گرد چقدر نیاز ب حمیر فوندانت داریم تا کیک کاور بشه فقط؟بانوی آشپزخانه: به نوع تزیین بستگی دارد حدود یک کیلو برای روکش کافیست از اضافه ها هم میتوانید برای تزیینات دکواتیو روی کیک استفاده کنید.
شقایق: سلام ببخشید من توی مارشمالو های آب شده رو پودر شکر ریختم ولی آب انداخت مگه با پودر قند فرقی هم دارهبانوی آشپزخانه: سلام بهتر هست از پودر قندهایی که در لوازم قنادی ها بفروش می رسد و توسط دستگاه چندین بار کوبیده شده و نرم هستند استفاده کنید
باید حسابی ورز می دادید که آب آن بخورد خمیر برود
ساجده: سلام.ممنون از این دستور خوبتون ببخشید من امروز خمیر مو درس کردم بعد وقتی ک پهنش میکنم کناره هاش همه ترک میخوره و نمیتونم از روی ظرف جداش کنم تروخدا زود تر جواب بدیدبانوی آشپزخانه: تو دستور نوشتم روی آرد ذرت یا پودر بسیار نرم قند باید باز کنید اگر می چسبد احتمالا نازک شده باید جمع کنید ورز بدید مرتب زیرش را چک کنید آرد ذرت کمی باشد تا نچسبد
فرشته: سلام عذر ميخوام يه سوال داشتم خمير فوندانت من کمی خشک شده و منسجم نميشه کاملا. به نظرتون مشکلش چي ميتونه باشه ممنونبانوی آشپزخانه: سلام اگر زمان زیادی از تهیه آن گذشته باشد یا اینکه خوب در نایلون بسته بندی نکرده باشید رطوبش را از دست می دهد
می توانید با قدرت 600 وات به مدت 10 تا 20 ثانیه با توجه به مقدار فوندانت در ماکروویو قراردهید گرما نرمش می کند سریع ورز می دهید و در نایلون قرارمی دهید تا دیرتر خشک شود
مريم: زمان نگهداري فوندانت چقدر است؟بانوی آشپزخانه: نهایت 1 سال
ملينا: من ميخوام روي روكش فوندانتم سس شكلاتي استفاده كنم. اشكالي پيش نمياد؟بانوی آشپزخانه: فوندانت به مایعات حساس است اگر آب یا مایعی روی آن قرار بگیرد آب می شود و شل می شود فقط می توانید از کرم کره ای یا کرم رویال برای تزیین استفاده کنید
رومینا: سلام ،خسته نباشید با این دستور چه مقدار خمیر ميشه تهيه کرد؟بانوی آشپزخانه: سلام در مقاله توضیح داده شده است
مینو: سلام من فوندانت ر خودم درست کردم اما خیلی زود خشک میشه
چیکار کنم ک وقتی بخوام کاور کنم کیک رو خشک نشه!؟و قابل برش زدن باشه؟!
بانوی آشپزخانه: سلام فوندانت را حتما بعد از تهیه قبل از استفاده در چند نایلون قراردهید تا خشک نشود بعد از آماده و روکش کردن کیک اگر در یخچال قراردهید رطوبت یخچال فوندانت را نرم می کند مانع خشک شدنش می شود نهایتا گر خیلی خشک بود به دستور فوندانتون کمی روغن جامد گیاهی یا روی کیک را کمی آب با اسپری بپاشید
سمیه کلابی: سلام بانوی مهربان ، خمیر فوندانت من که درست کرده بودم از قبل خیلی سفت بود بعد از ورز دادن خورد میشه گلیسیرین اضافه کردم باز هم خورد میشه مودر قند اضافه میکنم خورد میشه و اصلا انسجام نداره ؟ و واقعا نمی دونم چه کار کنم باا هاشبانوی آشپزخانه: سلام احتمالا طبق دستور درست نکردید باید پودر قند خیلی خیلی نرم استفاده کنید
من: سلام،من اگر فوندانت آماده سفید از لوازم قنادی بگیرم،میتونم چند قسمت کنم و رنگ اضافه کنم بهش که رنگی شه؟بانوی آشپزخانه: سلام بله مشکلی نداره فقط ترجیحا رنگ های بنفش و مشکی را آماده بخرید بهتره
مهدیه: سلام وقتتون بخیر,من فوندانت اماده از قنادی تهیه کردم,ولی خیلی سفته مثل سنگ میمونه,چطور باید اماده اش کنم؟!!بانوی آشپزخانه: سلام باید ورز دهید معمولا خیلی سفت نباید باشد مگر اینکه تاریخش گذشته باشه یا در شرایط مناسب نگهداری نشده باشد با کمی ورز دادن نرم می شود.
زینب بانو: سلام عزیزم
من تو خمیر فوندانتم از عسل بجای گلوکز استفاده کردم
چون رفتم لوازم قنادی فروشی و اون گفت میشه این کارو کرد فعلا ک خمیرم خوب شده فقط کمی سفته برای این کار گلیسیرین بهش اضافه کنم؟
بانوی آشپزخانه: سلام عزیزم در همه دستورها عسل و گلوکز برای رسیدن به کیفیت مورد نظر نمی توان جایگزین کرد برای همین حالت کشسانی خمیر شما خیلی کم می شود که گلوکز این خاصیت کشسانی خمیر را ایجاد میکند . گلیسیرین از سفتی در میا ورد اما خوب کش نمی آید
عارفه خانوم: سلام من فوندانتمو درست کردم اما وقتی روی کیک کشیدم خواستم کیکمو جابه جا کنم روش ترک ترک شد...لطفا بهم بگین چی بهش اضافه کنم که ترک نخوره و خشک نشه.چون همشن که خمیرو کشیدم رو کیک تا وسایلو جمع کردم خمیر روی کیک خشک خشک شدبانوی آشپزخانه: سلام اگر خمیر دست ساز هست کمی گلسیرین و گلوکز را بیشتر از قبل بهش اضافه کنید وقتی خمیر رطوبتش را از دست بدهد خشک میشود میتوانید بعد از روکش کیک با قلموی نرم آغشته به آب روی کیک را کمی مرطوب کنید یا اسپری کنید
الهه: سلام میخواستم بگم خمیرفوندانت من اماده از بیرون خریدم بعد میچسبه به دست پودر قتد اضافه کردم ایا خمیر خراب شده؟ و وقتی قالب میزنم حالت کش دار داره😔بانوی آشپزخانه: برای کار گل یا طرح هایی که نیاز دارید خمیر سفت باشد کمی پودر تایلوس به خمیر اضافه کنید اگر ماکرویو در دسترس دارید بعد از اضافه کردن پودر کمی ورز دهید بسته به مقدار خمیر حدود ۱۵ ثانیه به قدرت متوسط خمیر را قرار دهید تا تایلوس به خورد خمیر برود و سفت شود
یا اینکه خمیر را با وردنه به ضخامت دلخواه باز کنید در محیط قراردهید کمی رطوبتش را از دست بدهد بعد کاتر بزنید
الهه: سلام یه سوال من خمیرفوندانت رو از بیرون خریدم بعد به دست میچسبه و موقع قالب زدن حالت کش دار هست ایا خمیر من خراب شده؟بانوی آشپزخانه: سلام خیر اگر خیلی کش میاد کمی پودر نشاسته ذرت یا پودر قند خیلی نرم بهش اضافه کنید
این خمیر فوندانت که کش زیاد میاد مناسب روکش کردن کیک هست
مرجان: من فوندانت با این دستور درست کردم پودر قندهم از لوازم قنادی فروشی خریدم ولی بازم هم پودر قند زیر دندون حس میشه چکار کنم که اصلا حس نشود؟بانوی آشپزخانه: هر چه پودر قند نرم تر باشد کیفیت فوندانت بهتر است
چند بار از پارچه نازک می تونید پودر شکر را رد کنید که دانه های ریز داشته باشید. هرچند من توصیه می کنم بهتر هست که آماده تهیه کنید چند سالی هست که فوندانت در دسترس همه هست تمام لوازم قنادی ها با مارک های ایرانی و خارجی بفروش می رسانند کیفیتشون هم خوب هست
مهرابی: سلام من خمیر فوندانت اماده خریدم الان حدود دو ماهه تو یخچال بودا الان سفت شده وفرم دادن بهش سخته باید چه کار کنمبانوی آشپزخانه: سلام در ماکروویو بزارید قدرت متوسط بعد ورز دهید اگر باز سفت بود کمی گلیسیرین یا کمی روغن کریسکو کف دستتون بمالید و فوندانت را ورز دهید
سحر: سلام
خمیرفوندانتم خشک شده چطوری میشه نرم کرد؟
بانوی آشپزخانه: سلام کمی گلیسیرین بهش بزنید و کمی گرما نیاز دارد در ماکرویو با قدرت متوسط کمی گرم کنید و ورز دهید
میروکیلی: سلام ممنون از مطالب مفیدتون.من با فوندانت اشکالی درست کردم والان 12ساعته هنوز خشک نشده , میخوام سریع خشک بشه چیکار باید بکنمبانوی آشپزخانه: سلام متاسفانه کیفیت فوندانت های آماده متقاوت هستند نوع ایرانی ها گاهی اصلا خشک نمی شوند بهتر هست که پودر تایلوس به خمیز اضافه کنید
مائده جوون: آیا میتونیم بدون گلوکز و گلیسیرین خمیر فوندانت درست کنیم ?? لطفا سریع جواب بدین :-( آخه پیدا نکردم :-(بانوی آشپزخانه: خیر
فاطمه: سلام عزیزم خییلی ممنون از اموزشت من درست کردم فقط خیلی زبر شده نمیدونم چیکارکنمبانوی آشپزخانه: سلام زبری به خاطر پودر شکر هست هر چقدر شکر نرم تر باشد خوب پودر شده باشد فوندانت نرم تر و یکدست تر خواهد بود.
ارتمیز: سلام عزیزم ضمن سپاس و قدردانی از اموزش مفید و جامع شما. من خمیرم را از لوازم قنادی خریداری کردم ولی خیلی بدست چسبید بطوریکه کلافه شدم میشه لطفا راهنمایی کنید.بانوی آشپزخانه: سلام با پودر نشاسته ورز دهید خیلی کم اضافه کنید تا خمیر چسبندگی اش را از دست بدهد.
نعیمه: سلام چطوری فوندانتی که قالب برگ گل دارد رو خیلی زود خشک کنیمبانوی آشپزخانه: سلام می توانید کمی پودر تایلوس به خمیر فوندانت اضافه کنید ورز دهید بعد از قالب استفاده کنید
پودر تایلوس باعث می شود از کشش خمیر کم شود و زودتر خشک شود
فاطمه: من خمیر اماده گرفتم ولی خیلی سفته . می دونم باید بزارم توی ماکرویو اما ندارم . می خواستم بپرسم میشه از فر یا گرمای بخار کتری استفاده کرد؟بانوی آشپزخانه: باید کم کم ورز بدید نرم میشه
نگین: سلام میشه از گلیسیرین ساده برا خمیر استفاده کرد چون من هرچه دنبال گلیسیرین خوراکی گشتم پیدا نکردمبانوی آشپزخانه: سلام اگر می خواهید بهداشتی و سلامت باشد از نوع خوراکی استفاده کنید اما اگر در دسترس نیست و جنبه تزیینی و دکور خواهد داشت اشکالی ندارد
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در رابطه با مقاله بالا با مدیر سایت مطرح کنید. لطفا اطلاعات تماس را کامل کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
نام شما:  *
پست الکترونیک:
وب سایت یا وبلاگ:
متن:  *
 
  تبلیغات

جهت سفارش و اطلاعات لطفا با شماره 09363068358 تماس
بگیرید .
گروه کوکری در تلگرام cookeryir@
کانال cookery_ir@


 


گالری - نقشه سایت - معرفی سایت - ثبت نام در سایت - تماس با مدیر - پیشنهادات - پیوندها - تبلیغات در سایت - پذیرش سفارش
ورود اعضاء
RSS version 2 Standard Structure